Wyszukiwanie posesji

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

DZIESIĘĆ PRZYKAZAŃ
na początku była przyroda, później przyszedł człowiek...

Dziesięć Przykazań BezKempingowców

Chcemy chronić przyrodę, spokój i dobre relacje międzyludzkie, chcemy utrzymać jakość usługi. Bezkepmu jest dla wszystkich uczciwych i cywilizowanych osób, które chcą uciec przed zgiełkiem i negatywnym oddziaływaniem cywilizacji. Dlatego każdy, kto korzysta z usług bezKepu.pl i przyjeżdża na teren właściciela, musi przestrzegać zasad tego kodeksu etycznego. W razie poważnego naruszenia może zostać wykluczony z systemu, ponadto może otrzymać negatywną ocenę od właściciela terenu. Mimo to wierzymy, że sam będziesz uważał te zasady za oczywiste.

Nie będziesz hałasować

Na terenie właściciela i w bezpośrednim otoczeniu będziesz zachowywać się spokojnie przez cały okres pobytu tzn. w ciągu dnia i oczywiście w godzinach nocnych. Odpowiadasz za całą swoją załogę, również za psa, jeśli jest z Tobą. Nie będziesz puszczać głośnej muzyki i będziesz mówić cicho, by nie przeszkadzać nikomu w okolicy. Korzystanie z usług bezKepmu do organizacji imprez masowych i grupowych „grilli” jest zakazane, podobnie jak zapraszanie do siebie innych znajomych (możliwe są wyjątki). Jeżeli masz wielką potrzebę imprezowania, to usługi bezKempu nie są odpowiednie dla Ciebie!

Nie będziesz wyrządzać szkód

Większość działek znajduje się na pięknych terenach, które należy chronić. Zachowuj się z szacunkiem wobec roślin, zwierząt i całego otoczenia. Przestrzegaj zasad i regulaminów miejscowych parków i terenów zielonych.

Nie będziesz podpalać

Jeżeli na danej działce wolno rozpalać ognia, używaj przeznaczonego do tego celu paleniska. Przez cały czas będziesz mieć ogień pod kontrolą, a po skończeniu ogniska dokładnie je zgasisz. Jednocześnie śledź aktualną sytuację na danym terenie, czy nie ma zakazu z powodu suszy itp.

Nie będziesz chlać

Podobnie jak w przypadku hałasu, nadmierne spożywanie alkoholu i przeszkadzanie swoim zachowaniem innym osobom w okolicy lub sąsiadom jest niewłaściwe. Oczywiście rozsądne picie napojów alkoholowych jest możliwe, ale jeśli będziesz w nietrzeźwym stanie przeszkadzać innym, zostaniesz usunięty z terenu bez zwrotu pieniędzy. Może zostać nawet wezwana Policja i cała Twoja ekipa może mieć przez Ciebie problemy z korzystaniem z naszych usług w przyszłości.

Nie będziesz zostawiać śmierdzących niespodzianek

Nie każda działka ma do dyspozycji WC, ale jak musisz, to musisz. Jest jednak surowo zakazane zostawianie po ulżeniu sobie na łonie przyrody swoich „wytworów” albo papierów leżących tak po prostu na ziemi. Przestrzegaj zasad i skorzystaj z łopatki żeby zrobić dołek, a następnie zakopać „nawóz”, lub zabierz wszystko ze sobą z powrotem, np. w foliowej torebce.

Nie będziesz wylewać zawartości swojej toalety

Nie wylewaj nigdzie na terenie działki zawartości swojej toalety chemicznej. Jedynie po uzgodnieniu z właścicielem i w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym. To samo dotyczy ścieków.

Czcij właściciela działki i sąsiada swego

Właściciele wynajmują swój kawałek ziemi nie tylko dla pieniędzy, ale również dlatego, że chętnie spotykają się z ludźmi, że ich to cieszy i chętnie dbają o swoją teren. Sprawia im dużą radość, jeżeli po skończonym pobycie im podziękujesz i wystawisz ocenę ich terenowi. Wynajem terenu jest jednak pewnym obciążeniem dla stosunków międzyludzkich i sąsiedzkich. Zachowuj się grzecznie wobec sąsiadów, tak jakby to byli Twoi właśni sąsiedzi w Twoim domu. Dobrze jest się przywitać i zapewnić, że nie będziesz sprawiać żadnych problemów.

Nie pomijaj

Dzięki drobnym opłatom, które inkasujemy z kwoty za wynajem od właściciela, możemy w ogóle całą usługę utrzymywać, zapewniać jej jakość i funkcje. Dlatego zakazane jest umawianie się z właścicielem „bezpośrednio” i dla złudnego poczucia zaoszczędzonych kilku złotych ryzykowania, że będziesz na zawsze zablokowany, ewentualnie, również właściciel.

Posprzątaj

Przy odjeździe nie zostawiaj na terenie nic, co do niej nie należy tzn. wywieź wszystkie śmieci ze sobą, lub wyrzuć je w miejscu do tego przeznaczonym.

Zrozum

że usługa bezKepmu to nie kemping ani usługa dla snobów, którzy szukają luksusów jak w hotelu. Wręcz przeciwnie, bezKepmu jest oparty na zwyczajności i ludzkich uczuciach. Dlatego zrozum, że nie wszystkie rzeczy muszą działać tak jak w hotelu i przeważnie większość ewentualnych problemów da się rozwiązać wspólnie, postępując uczciwie i po ludzku. Dlatego, że bezkempingowcy się lubią.Amen