Wyszukiwanie posesji

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Czym jest tak zwana szara woda i jak prawidłowo to ustawić?

Szara woda powstaje, podobnie jak w każdym gospodarstwie domowym, np. pod prysznicem czy myciem rąk lub naczyń. Tak zwany szara woda jest więc zwykle nieszkodliwą wodą, którą przyczepa spuszcza się na dnie do zbiornika na wodę. Niektóre przyczepy mają zintegrowany lej zasypowy (więc go nie znasz), inne mają przenośny kontener, ktoś po prostu stawia wiadro pod przyczepę. W każdym razie nic nie powinno przeciekać z przyczepy kempingowej na twoją posesję. Większość przyzwoitych karawanowiczów o tym wie i nie pozwoli na to. Jednak już niedługo zbiornik zostanie napełniony wodą i dokąd z nią? Rozwiązuje to każdy kierowca karawany i aby wybrać Twoją ziemię, potrzebuje w tym jego pomocy. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie na działce kanału lub odpadów. Jeśli nie jest to możliwe, możesz albo zabronić rozlania szarej wody na i wokół swojej posesji, albo zezwolić na to pod pewnymi warunkami.

Zazwyczaj nikt w przyczepie nie używa agresywnych chemikaliów, wręcz przeciwnie, tak zwanych środków ekologicznych, szara woda jest nieszkodliwa dla przyrody i ziemi. Jaka jest różnica między osobą myjącą się wężem ogrodowym na zewnątrz a w przyczepie kempingowej pod prysznicem? To ta sama woda. Można więc pozwolić, aby szara woda była odprowadzana gdzieś na skraju działki, np. do krzaka itp. Zawsze jednak należy wyraźnie poinformować przyczepy, że nie wolno im używać żadnych chemikaliów, tylko eko-detergentów .

Jeśli nie masz możliwości wyrzucania odpadów i nie chcesz dopuścić do wylewania na swoim terenie, dobrze jest poinformować przyczepę, gdzie można wylać tę wodę (np. najbliższy kanał itp.) lub. karawana musi go zabrać ze sobą (jeśli jedzie tylko na około 2 dni, magazynek mu zwykle wystarcza).

Tak więc w ustawieniu swojego terenu dla pozycji szara woda, opisz w tekście, w jaki sposób rozwiążesz ten problem na swoim terenie, np.
Ponownie, im lepiej opiszesz swoją nieruchomość, tym lepiej Twoi goście będą się czuli i zmotywowani, by do Ciebie przyjechać. Dlatego nie zapomnij wypełnić opcji szarej wody.