Wyszukiwanie posesji

Kategorie

Pozemky

Nalezená lokalita:

zobrazit na mapě

Pozemky v lokalitě:

Nie siedź w ścisku na kempingu jak
SARDYNKA

Rewolucyjna usługa bezKempu umożliwi Ci wreszcie swobodne podróżowanie

Przeczytaj naszą krótką historię, naszą własną drogę, która doprowadziła nas właśnie do tego miejsca. Do unikatowej usługi online, która umożliwi wszystkim podróżnikom swobodne podróżowanie. To, co było jeszcze kilka lat temu oczywiste, dziś jest już dużą rzadkością. Wszystko jest przeludnione i znalezienie chociaż kawałka miejsca dla siebie jest coraz trudniejsze. Ale my, znaleźliśmy je dla Ciebie.

Nasze marzenia a rzeczywistość

Jesteśmy paczką ludzi, którzy kochają podróże. Swobodne podróżowanie. Wizja masowej wycieczki z biurem podróży przyprawia nas o gęsią skórkę. I po co sobie jeszcze dodatkowo tę skórkę przypiekać na plaży? Brrr Zamiast tego chętnie odkrywamy piękno naszej planety. Z plecakiem na plecach, a także w naszym ulubionym kamperze. Tak, sprawiliśmy sobie jeszcze wymarzony kamper. I to jest to! To będzie wreszcie odpowiadać naszemu wolnemu duchowi.
W końcu możemy jeździć tam, gdzie chcemy - po co kupować sobie domek letniskowy, skoro możemy wozić ten domek ze sobą? Możemy wyruszyć na ostatnią chwilę i nie musimy się obawiać, że zmiana pogody albo choroba dzieci spowoduje utratę pieniędzy za zapłacony nocleg w hotelu.
W końcu możemy, jak to widać na filmach albo na reklamach, rozbić obozowisko w głuszy, z widokiem na góry i w objęciach ukochanego lub ukochanej, zawinięci we flanelowe koce, popijać aromatyczną kawę. Kocham Cię! Idealne życie pełne romantyzmu. A teraz będzie o Czerwonym Kapturku...

Okazuje się, że to naiwne marzenie mieliśmy nie tylko my, ale również tysiące i miliony innych osób na świecie. Logiczne. Rzeczywistość jest często bardzo różna od naszych romantycznych wyobrażeń o swobodnym podróżowaniu. Rosnąca liczba turystów, którzy dzięki internetowi, mediom społecznościowym itp. bardzo szybko udostępniają informacje (często nieprawdziwe i retuszowane zdjęcia) sprawiły, że w żadnej głuszy nie wypijemy sobie legalnie tej kawki z ukochanym. Turystów i kamperowców jest już tyle, że takie rozbijanie obozowisk na dziko zostało urzędowo zabronione, już nie wspominając o tym, że każdy kawałek terenudo kogoś należy. Spokojny sen zakłóca nam wizja, że zawsze ktoś nas może obudzić w środku nocy i kazać nam się wynosić, albo nawet możemy dostać mandat. A na betonowym parkingu pod supermarketem albo przy autostradzie, grillowanie nie będzie już takie różowe. No to siup, na kemping.

Obozowanie na polskim kempingu :-)

I tutaj nasz wolny duch zostaje zdzielony obuchem w łeb. W trakcie sezonu, w weekendy albo w popularnych miejscach musimy dokonywać rezerwacji dokładnie tak samo jak w hotelu (a więc jest takie samo ryzyko utraty pieniędzy). Stwierdzamy, że kampery są chyba w modzie i kempingi przeżywają ich oblężenie. Romantyczna lokalizacja zmienia się w obóz dla uchodźców. Zero prywatności, zero spokoju. Tańsze kempingi często przyciągają ekipy mające ogromną potrzebę balowania do białego rana. Budzimy się niewyspani i modlimy się, by następnej nocy (albo na innym kempingu) sytuacja wyglądała inaczej. Czasem trafiamy na piękne i spokojne miejsce, ale w zasadzie to loteria, w której już nam się nie chce uczestniczyć. I właśnie dlatego wymyśliliśmy sami dla siebie BezKempu.pl.

Michal, Petr, Pavel

Miejsce w przyrodzie zarezerwowane tylko dla Ciebie

Usługa noCamp jest prosta. Znajdujesz miejsce, do którego chcesz pojechać, a my pokazujemy Ci piękne miejsca, w których możesz "biwakować" za zgodą ich właścicieli. W ten sposób, podobnie jak w normalnym serwisie rezerwacyjnym, rezerwujesz miejsce na swój pobyt. Płacisz przez Internet. I już jesteś gotowy do pracy.

Nie ma obaw przed karami

za nielegalne biwakowanie na dziko bez zgody właściciela.

Spokojny sen

Nie będzie Cię już budzić stres, gdy ktoś zapuka do Twojego okna,
lub być zakłócanym przez uciążliwą muzykę i hałas kempingów. Ale nie jesteśmy odpowiedzialni za koguta.

Poznasz ciekawe miejsca

Przeżyj prawdziwy, zagubiony romans na łonie natury. Bez pełnych miejsc kempingowych.

Poznawanie miejscowej ludności i jej zwyczajów

Może poznasz nowych przyjaciół, skosztujesz lokalnych potraw
produkty rolne i w ten sposób doświadczyć "rynku rolnego" bezpośrednio u źródła :-)

Zapisz

Oprócz nerwów można też zaoszczędzić trochę pieniędzy. W rzeczywistości większość właścicieli gruntów pobiera znacznie niższe opłaty niż właściciele pól kempingowych.

Często zadawane pytania

+- Dla kogo przeznaczona jest usługa?
Dla wszystkich podróżników. Niezależnie od tego, czy masz mały namiot, czy dużą przyczepę kempingową, kampera. Dla każdej działki jest jasno określone, jaki rodzaj zakwaterowania oferuje.
+- Dlaczego mam płacić za stanie na łonie natury? W końcu natura należy do wszystkich
Każda ziemia należy do kogoś, a biwakowanie na cudzej ziemi bez zgody właściciela jest nielegalne. Choć na to nie wygląda, każdy kemping „zużywa się” i do pewnego stopnia niszczy teren, a po każdej wizycie istnieje ryzyko, że jakieś ślady, śmieci lub inny bałagan pozostaną z powodu zaniedbania lub nieumyślnego wyjazdu. Gdyby wszyscy nagle kupili kampera lub przyczepę kempingową, zaczęli jeździć po całym kraju i zatrzymywali się tam, gdzie chcieli, na łonie natury, za darmo i bez ograniczeń, natura szybko by uschła. Z tego powodu należy sobie uświadomić, że stanie, choćby tylko na odległej łące, ma swoją wartość i nie jest dostępne za darmo dla wszystkich.

Najcenniejszy jest kawałek ziemi, natura. Nasza usługa nie polega przede wszystkim na oszczędzaniu za wszelką cenę. Usługa przeznaczona jest dla osób, które z drugiej strony nie chcą często przeciskać się na zatłoczonych kempingach. Tak, na parkingu przy Kaufland lub gdzieś indziej mniej lub bardziej nielegalnie można „rozbić się” za darmo bez możliwości grillowania, wysuwania markizy i wciąż martwiąc się, kto Cię zwolni. Ale być w pięknym miejscu, prawie lub zupełnie samemu, móc porozmawiać z właścicielem, np. miejscowym winiarzem, który zasmakuje w świętach, jest naszym zdaniem bezcenne. A płacąc mu przyzwoitą cenę, również wesprzesz go i zmotywujesz do poprawy wszystkiego dla Ciebie. Większość działek ma również ograniczoną pojemność (celowo), więc niektóre miejsca są i będą bardzo ekskluzywne i nieprzeznaczone do masowej turystyki. Nie chcemy ich niszczyć! Cena musi też z dumą to udowadniać, a wiadomo, że usługa bez Kempa nie będzie dla wszystkich, a tego też nie chcemy.
+- Ile kosztuje usługa noCamp?
Płacisz podobnie do tego, do czego jesteś przyzwyczajony w różnych serwisach "rezerwacyjnych" dla hoteli itp. Cena za noc jest podana dla każdego obiektu. Cena zależy od formy noclegu, tzn. inną cenę zapłacisz za namiot, a inną za przyczepę kempingową. A także na liczbę osób. Właściciele sami ustalają skład ceny, niektórzy pobierają tylko stałą kwotę. Wszystko jest pokazane dla każdej oferty. Ale nie martw się, w większości przypadków zapłacisz o wiele mniej niż w kempingach.
+- W jaki sposób mogę zapłacić za usługę i przedstawić się właścicielowi terenu?
Za rezerwację można zapłacić online kartą kredytową w bezpiecznym, szyfrowanym trybie (GoPay lub PayPal). Po dokonaniu płatności otrzymasz instrukcje drogą mailową. Właściciel również otrzyma powiadomienie. Zostanie również wygenerowany dla Ciebie unikalny kod rezerwacji. Jeśli posiadasz przyczepę kempingową lub kampera, podałeś w rezerwacji numer rejestracyjny. To wystarczy, właściciel może w każdej chwili zweryfikować Cię po numerze rejestracyjnym. Jeśli masz tylko namiot, kod rezerwacji jest Twoim identyfikatorem. Wygenerowany kod można po prostu zapisać na kartce papieru i umieścić w widocznym miejscu na namiocie. Właściciel może w każdej chwili użyć tego kodu do weryfikacji rezerwacji. Genialne, prawda?
+- Czy mogę anulować rezerwację i na jakich warunkach?
Jak piszemy w naszej historii, serwis stworzyliśmy głównie dla siebie :-) Nie lubimy, gdy zazwyczaj tracimy całą kwotę przy rezerwacji hotelu lub kempingu. W bezKempie jest o wiele przyjemniej. Rezerwację większości działek można anulować w dowolnym terminie najpóźniej dzień przed przyjazdem za opłatą w wysokości 20% (niepotwierdzone i nieopłacone rezerwacje anulowane są bezpłatnie). W przypadku niektórych działek, gdzie wymagają tego okoliczności, warunki są nieco bardziej restrykcyjne i konieczne jest wcześniejsze anulowanie rezerwacji, działka jest zawsze powiadamiana. Możesz anulować rezerwację w swoim profilu w szczegółach rezerwacji lub napisz do nas na adres info@bezkempu.cz lub zadzwoń 725 765 999.

Dlaczego 20% opłaty za anulowanie?
Głównym powodem jest to, że chcemy, aby usługa była dostępna dla wszystkich i była poważna. Wyobraź sobie sytuację, w której nie było opłaty za anulowanie rezerwacji, a ktoś przed Tobą w skrajnym przypadku zarezerwowałby cały teren na cały czas. Prawdopodobnie by ci się to nie podobało. Ponadto, nawet jeśli anulujesz rezerwację, poniesiemy pewne koszty z Twoim zamówieniem. Niemniej jednak uważamy, że np. 20% czynszu 300 CZK, czyli tzw. 60 CZK nie będzie dla Ciebie zbyt bolesne.

Umiarkowanie surowe warunki anulowania
Rezerwację można anulować najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem najmu, opłata za rezygnację pozostaje 20%

Surowe warunki anulowania
Rezerwację można anulować nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem wynajmu, opłata za anulowanie pozostaje 20%

Wyjątek - rezerwacja na wyłączność
Jeśli zarezerwujesz całą działkę dla siebie, jest wyjątek i opłata za anulowanie wynosi 50%. Proszę, naprawdę zastanów się, czy chcesz przyjechać, nawet jeśli pogoda nie dopisuje, jeśli robisz rezerwację na wyłączność. Powodem wprowadzenia wyższej opłaty jest to, że w tym przypadku właścicielowi przy anulacji w ostatniej chwili trudno będzie znaleźć dodatkowych gości. Istnieje różnica, na przykład, jeśli 1 załoga anuluje rezerwację, ale inne załogi nadal przyjeżdżają lub jeśli rezerwacja na wyłączność zostanie anulowana i właściciel straci dochód z całej działki na cały weekend, więc opłata za anulowanie jest wyższa zrekompensować właścicielowi.
+- Skąd mam wiedzieć, czy dana działka jest dla mnie odpowiednia?
Właściciele starannie wypełniają każdy szczegół i wstawiają zdjęcia podczas rejestracji. Na podstawie tych szczegółów na pewno otrzymasz obraz tego, czego możesz się spodziewać po fabule. Ponadto, większość działek posiada opinie innych podróżnych, którzy już sprawdzili daną działkę, więc nic nie powinno być niemiłym zaskoczeniem. Jeśli próbujesz usługi po raz pierwszy, zalecamy wybór działek, które mają już więcej pozytywnych opinii od podróżnych. Dla bardziej doświadczonych obozowiczów na pewno ciekawą przygodą będzie odkrywanie nowych działek, których nikt jeszcze nie odwiedził ani nie recenzował, a i my nie mieliśmy czasu ich sprawdzić, ale oczywiście trzeba tu być nieco bardziej ostrożnym, zwłaszcza jeśli chodzi o podjazd.
+- A co z toaletą i wodą?
Dla każdej działki określa się, czy jest toaleta lub woda. Jeśli podróżujesz przyczepą kempingową, zakładamy, że nie jest to dla Ciebie ważna kwestia, a Twoja przyczepa wyposażona jest w toaletę chemiczną i zbiornik na wodę (jeśli nie, skontaktuj się wcześniej z właścicielem gruntu, jeśli jest możliwość przyjazdu bez toalety) . Dlatego przed przyjazdem przygotuj toaletę i odpowiednią ilość wody. Oczywiście zabrania się wylewania czegokolwiek na ziemię. Jeśli na działce nie ma toalety lub nie posiadasz własnej chemii, musisz być ostrożny i przestrzegać zasad!

Surowo zabrania się pozostawiania luźnego „podszerstka” lub powstałego „produktu” na/wokół działki (i ogólnie w innych miejscach) po zaistnieniu takiej potrzeby. Trzeba wykopać odpowiednio głęboką dziurę w odpowiednim miejscu za pomocą łopaty, a następnie wszystko zakopać (jest to oczywiście możliwe tylko wtedy, gdy w pobliżu jest las lub łąka) lub wszystko wywieźć np. do plastiku torba. Wszystko rozsądnie iz szacunkiem dla innych podróżników i mieszkańców! Jeśli uważasz to za problem, koniecznie wybierz działkę z dostępną toaletą.

Jeśli podróżujesz tylko z namiotem, a miejsce nie jest wyposażone w toaletę, co prawdopodobnie będzie częstą sytuacją w naturze, postępuj w następujący sposób:

1. Postaraj się zrobić sposób, czyli tzw. korzystać z restauracji, stacji benzynowych itp.

2. Jeżeli w trakcie pobytu na lądzie nie ma dostępnej toalety, prosimy o przestrzeganie zasad zdrowego rozsądku i odpowiedzialności za przyrodę i innych ludzi, czyli m.in. nie rób takiej potrzeby na lądzie lub w pobliżu innych domostw, tylko idź dalej w naturę, spróbuj wykopać mały dołek (podczas wędrówek zalecamy łopatę), a przynajmniej część terenu. W kraju jest wiele pożytecznych organizmów, które skutecznie dbają o wszystko. Czy wiesz, że to bardziej ekologiczna forma toalety niż wygodne toalety, drogie toalety i drogie oczyszczalnie ścieków? Przebywając na łonie natury, chce się po trosze zostać ekologiem.

Proszę nie zostawiać nigdzie tzw. „spadochroniarzy”, ani wyrzucać różnych wilgotnych chusteczek, tamponów, niestety prezerwatyw :-) itp. Weź ze sobą plastikową torbę, pomyśl o innych, naturze. Właściciele działki ocenią Cię po pobycie, więc jeśli zachowujesz się jak „prosięta”, istnieje duże prawdopodobieństwo, że był to Twój ostatni pobyt.

Nie oczekuj takich samych usług jak w obozie. Z drugiej strony właśnie dlatego podróżujesz bez obozu, prawda?

Więcej o podejściu „Zostaw bez śladu”:
https://en.wikipedia.org/wiki/Leave_No_Trace
https://lnt.org/learn/principle-3
+- Jak działa bramka płatności GoPay?
Po kliknięciu na Book zostaniesz przekierowany do bramki płatności GoPay, która jest najczęściej używaną i najbezpieczniejszą czeską bramką płatności. Tutaj podasz dane swojej karty, aby dokończyć rezerwację. Dane Twojej karty są wprowadzane w bezpiecznym, zaszyfrowanym trybie i nie mamy do nich dostępu. Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo.
+- Czy na terenie posesji można grillować, rozstawić namiot, markizę?
Jest to przewaga nad "czarnym biwakowaniem" na dziko, gdzie trzeba bardzo uważać, aby nikt się o nas nie dowiedział (zalecamy przyjazd w nocy, wyjazd przed świtem, kamuflaż wojskowy, szeptanie, nie wyciąganie schodów itp.) Z bezKempu.cz właściciel wie o Tobie, więc możesz być całkowicie spokojny i cieszyć się swoim urlopem bez zakłóceń. Można rozłożyć namiot, markizę, grilla itp. Uwaga: W przypadku grillów właściciele ustawiają to zezwolenie w swoim profilu. Czasami zdarza się, że przez pomyłkę wybierają opcję grill niedozwolony, mimo że nie mają z nim problemu. Jeśli pojawi się taka opcja, zalecamy zapytać o to na miejscu, aby się upewnić.
+- Dlaczego ceny są podobne do tych na kempingach, skoro niektóre miejsca nie mają nawet udogodnień?
Miejsce na łonie natury, gdzie jesteś sam lub z ograniczoną liczbą osób, z dala od zatłoczonych i hałaśliwych kempingów, to najlepsza wartość. To jest ekskluzywne doświadczenie, a my z kolei postrzegamy kemping jako tani. Kempingi mogą być również tańsze, ponieważ starają się upchnąć jak najwięcej osób na terenie obiektu. Ale czy jest to dla Ciebie opłacalne? Ponadto niektóre z naszych stron mają porównywalne udogodnienia (ale tylko dla Ciebie).
+- Przywykłam do biwakowania - boję się dzikości
Nie martw się i spróbuj wyjść ze swojej „strefy komfortu”. Przekonasz się, że biwakowanie poza obozem jest całkowicie nieporównywalnym doświadczeniem, a kiedy już go spróbujesz, nie będziesz chciał niczego innego. Ponadto dzięki naszej usłudze bez Kempa większość wad biwakowania na dziko jest wyeliminowana, patrz: https://www.bezkempu.cz/nebud-sardinka
+- Czy muszę dokonać wcześniejszej rezerwacji? Jestem przyzwyczajony do podejmowania decyzji na miejscu.
Nie trzeba płacić i rezerwować z wyprzedzeniem, można dokonać rezerwacji online (np. z telefonu komórkowego) po przyjeździe w pobliże wybranego miejsca lub w dniu wyjazdu. Jednak w tym przypadku zalecamy wybór stron, które mają natychmiastowe potwierdzenie rezerwacji. Problem polega na tym, że niektóre miejsca wymagają albo zgody właściciela (np. jeśli miejsce nie jest obecnie wykorzystywane do jego celów) albo właściciel musi Cię wpuścić (np. przez bramę) i dlatego wejście na teren posesji może być niemożliwe bez wcześniejszego uzgodnienia konkretnej godziny przyjazdu (tak, aby właściciel był w tym czasie dostępny). Jest to podane w parametrach podstawowych dla każdej działki. W przypadku tych działek zalecamy rezerwację z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem. Naszym celem jest posiadanie wystarczająco szerokiej sieci miejsc, w których można dokonać natychmiastowej rezerwacji bez konieczności uzyskania zgody właściciela i bez konieczności wpuszczenia Cię przez właściciela. W przyszłości, niezależnie od tego, dokąd się wybierasz i kiedy chcesz się zatrzymać, możesz wyszukać na mapie najbliższą lokalizację NoKemp, zarezerwować ją dla siebie za pomocą telefonu komórkowego i od razu dotrzeć na miejsce. Z drugiej strony, wczesna rezerwacja daje Ci gwarancję, że miejsce będzie dla Ciebie dostępne. W rzeczywistości oferta miejsc na terenie obiektu jest ograniczona - nie jest to pole namiotowe i często właściciel oferuje tylko 2-3 miejsca, czasem nawet tylko jedno.
+- Czy w każdej chwili mogę przyjechać na wybraną działkę?
Dla każdej działki jest podane, czy jest swobodny dostęp do działki lub czy konieczne jest uzgodnienie z właścicielem terminu przyjazdu.

W przypadku bezpłatnego dostępu zależy to wyłącznie od Ciebie, kiedy przyjedziesz. Wystarczy dokonać rezerwacji na dany dzień. Jeśli jednak przyjedziesz wcześniej niż wskazano w polu „Pierwszy przyjazd”, na miejscu może być kilku poprzednich gości, a w przypadku mniejszych działek może zabraknąć Ci miejsca do czasu ich wyjazdu (miejsce należy zwolnić najpóźniej) wskazane w rubryce „Najpóźniej do wyjazdu”, jeśli ta rubryka jest zaznaczona). Jednocześnie w przypadku podania pola „najpóźniej do wyjazdu” i późniejszego wyjazdu nie wolno ingerować w potencjalnych nowych gości, co dotyczy zwłaszcza małych działek, gdzie możliwe są tylko 1-2 osobne rezerwacje.

Jeżeli konieczne jest uzgodnienie z właścicielem w momencie przyjazdu to najczęściej jest to działka ogrodzona z bramą wjazdową, do której właściciel musi przekazać klucze lub osobiście pokazać działkę i zawieźć na miejsce obóz. Tutaj indywidualne uzgodnienie jest możliwe poza godzinami podanymi w polach „Najpierw przyjazd” i „Opóźniony wyjazd” (jeśli pola są wymienione), w zależności tylko od aktualnych opcji właściciela. Jednak nadal trzeba liczyć się z innymi zwiedzającymi, którzy jeszcze nie opuścili miejsca lub dopiero na miejsce przybywają - tak jak w przypadku swobodnego dostępu do terenu, patrz wyżej.
+- Jak działa zatwierdzanie rezerwacji?
Dla każdej działki jest podane, czy właściciel musi zatwierdzić rezerwację, czy rezerwacja jest potwierdzona natychmiast po dokonaniu płatności.

Jeśli rezerwacja zostanie zatwierdzona przez właściciela , właściciel musi najpierw potwierdzić każdą rezerwację. Uwaga - właściciel ma do 48 godzin na zatwierdzenie, więc jeśli zarezerwujesz grunt na ostatnią chwilę, właściciel może nie potwierdzić rezerwacji na czas.
W przypadku płatności kartą kwota na Twoim koncie jest blokowana tylko do momentu potwierdzenia przez właściciela, że faktycznie możesz przyjechać w wymaganym terminie (np. musi sprawdzić, czy sam nie będzie potrzebował ziemi). Tylko w przypadku potwierdzenia rezerwacji opłata jest potrącana z Twojego konta i masz pewność, że dotrzesz na ląd w wymaganym terminie. W przypadku odrzucenia kwota na Twoim koncie zostanie odblokowana.
Jeśli płacisz przelewem, możesz poczekać na potwierdzenie przez właściciela pobytu, ale wtedy musisz natychmiast wysłać wpłatę, w przeciwnym razie płatność nie dotrze na czas i pobyt zostanie automatycznie anulowany. Dlatego zalecamy natychmiastowe przesłanie płatności, a jeśli właściciel nie potwierdzi rezerwacji (zdarza się to w mniej niż 5% przypadków), odeślemy Ci pieniądze. Dla lepszej orientacji, obszary wymagające zatwierdzenia wskazują również procent rezerwacji zatwierdzonych przez właściciela (a zatem, jak dobrze ustawiony jest kalendarz i jak prawdopodobne jest zatwierdzenie Twojej rezerwacji), a także ile czasu zwykle zajmuje odpowiedź na Twoją prośba o rezerwację - dzięki czemu możesz lepiej zdecydować, czy należy zarezerwować tę ziemię w ostatniej chwili.

Wręcz przeciwnie, sytuacja jest prostsza, jeśli rezerwacja zostanie potwierdzona natychmiast po dokonaniu płatności . Tutaj od razu masz pewność, że możesz przyjechać na ląd, wystarczy wybrać w kalendarzu wolny termin i dokonać wpłaty.
+- Gdzie jest podany dokładny adres i współrzędne nieruchomości?
+- Czy będę sam biwakować na terenie posesji?
Dla każdej działki wskazana jest maksymalna liczba stacji/rezerwacji indywidualnych. Oznacza to, ile namiotów, kamperów i przyczep kempingowych może zmieścić się na działce. Jeśli zarezerwujesz tyle namiotów kempingowych, ile wynosi pojemność działki, oznacza to, że w wybranym terminie będziesz sam na działce. I odwrotnie, jeśli powierzchnia działki to np. 4 miejsca i zarezerwujesz 1 namiot i 1 kamper, może się zdarzyć, że ktoś inny zarezerwuje miejsce na ten sam termin co Ty i podzieli się z Tobą działką. Jednak na większości lądów poza dniami wystawionymi na działanie turystów (takie jak wakacje i długie weekendy) jest całkiem prawdopodobne, że faktycznie będziesz sam na lądzie.

Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że będziesz naprawdę sam na terenie posesji i żaden inny podróżnik na terenie posesji nie rozpakuje Twojego namiotu ani nie zaparkuje przyczepy, możesz skorzystać z ekskluzywnej funkcji rezerwacji - wystarczy nacisnąć przycisk "Chcemy być sam na obiekcie” w szczegółach rezerwacji wybierając terminy, w których jeszcze nikogo nie ma i które możesz zarezerwować dla siebie. Ta opcja jest jednak odpłatna i zależy od wielkości i pojemności gruntu - oczywiście im większy grunt chcesz mieć dla siebie, tym większa dopłata. Należy pamiętać, że opłata za anulowanie, która wynosi 50%, jest również wyższa.

Proszę uważnie przeczytać fabułę. Niektóre działki oferują oddzielne schronienie lub przyczepę kempingową, które są trzymane jako osobna oferta. Ci goście mogą nadal być z Tobą na terenie obiektu. Rezerwacje na wyłączność dotyczą tylko kempingów. Ponadto na niektórych działkach (np. w gospodarstwach) mogą przebywać niektórzy goście gospodarstwa itp.
+- Gdzie jest kontakt dla właściciela?
Jeśli nadal potrzebujesz dodatkowych informacji, które nie są wymienione w szczegółach oferty gruntu, możesz skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego po naciśnięciu przycisku "Chcę zapytać!" znajduje się na stronie szczegółów gruntów. Jednak wszystkie ważne informacje są zawsze wymienione na stronie w opisie terenu. Cały proces rezerwacji jest prosty i intuicyjny, system zajmuje się wszystkimi sprawami związanymi z obsługą płatności za grunt, dlatego nie ma konieczności kontaktu z właścicielem w sprawie zainteresowania wynajmem gruntu. Należy pamiętać, że płatność gotówką na miejscu i poza systemem rezerwacji Bezkempu nie jest możliwa ( więcej informacji tutaj )! Aby właściciel nie był codziennie przytłoczony pytaniami o podstawowe informacje o terenie, kontakt publikujemy dopiero po zakończeniu rezerwacji (w przypadku, gdy gość ma problem np. z przyjazdem na miejsce lub inną umową jest niezbędny).
+- Jak mogę się dowiedzieć, czy wybrany przeze mnie termin jest wolny i ile zapłacę?
Aby zweryfikować dostępność terminu, nie trzeba pytać właściciela, wystarczy przed dokonaniem rezerwacji wybrać datę w polu Przyjazd i Wyjazd na stronie szczegółów terenu. W kalendarzu można wybrać tylko te daty, które są dostępne do rezerwacji, dzięki czemu możesz od razu zobaczyć, kiedy możesz przyjechać i jak długo możesz pozostać na miejscu. Ostateczna cena jest następnie automatycznie obliczana i natychmiast wyświetlana na podstawie wybranej formy noclegu, liczby osób pozostających na lądzie i tak dalej.

Co oznaczają czerwone i zielone strzałki na kalendarzu?
Wybierając w kalendarzu datę przyjazdu i wyjazdu, czasami możesz zobaczyć dni podświetlone na czerwono lub zielono. Te dni mają inną stawkę za dzierżawę gruntu niż wskazana dla gruntu. W przypadku koloru czerwonego cena jest wyższa, np. jeśli właściciel podwyższy cenę w okresie turystycznym, np. w okresie świąt państwowych, kiedy jest większe zainteresowanie gości. Z kolei kolor zielony oznacza niższą cenę niż ziemia. Ostateczną cenę wynajmu zawsze poznasz po wybraniu formy noclegu, ilości osób oraz daty przyjazdu i wyjazdu.
+- Kiedy można zapłacić przelewem bankowym i ile mam czasu?
Zawsze konieczne jest, aby rezerwacja była należycie opłacona i, jeśli to konieczne, zatwierdzona przez właściciela przed przybyciem do nieruchomości. Najprostsza sytuacja ma miejsce przy płatności kartą kredytową, gdy zaraz po dokonaniu płatności mamy potwierdzenie z banku, że płatność została dokonana. Sytuacja jest bardziej skomplikowana z przelewem bankowym, który czasami może potrwać do 2 dni roboczych zanim kwota zostanie zaksięgowana na naszym koncie (jest więc pewne, że płatność została dokonana). Z tego powodu płatność przelewem jest możliwa tylko w przypadku rezerwacji rozpoczynających się nie wcześniej niż 3 dnia następnego od momentu dokonania rezerwacji.

Przykład: jeśli Twój pobyt rozpoczyna się w piątek, musisz dokonać rezerwacji z co najmniej 3 dniowym wyprzedzeniem - tj. we wtorek.

Nie zwlekaj jednak z wpłatą i dokonaj jej jak najszybciej - wpłata musi zostać zaksięgowana na naszym koncie nie później niż 2 następnego dnia roboczego od momentu rezerwacji lub nie później niż do godziny 18:00 w dniu poprzedzającym pobyt (np. jeśli dokonasz rezerwacji w piątek, płatność musi nastąpić najpóźniej w następny wtorek). Jeśli płatność nie zostanie zaksięgowana w terminie zgodnie z tymi warunkami, rezerwacja zostanie automatycznie anulowana, a zablokowane miejsca zostaną zwolnione dla innych wnioskodawców.
+- Po co iść w miejsce, gdzie nie ma wody?
Jeśli podróżujesz tylko z namiotem, a na działce nie ma wodociągu z nieograniczoną ilością wody, to oczywiście jest to komplikacja, ponieważ jesteśmy przyzwyczajeni do codziennego spożywania dziesiątek litrów idealnie czystej wody pitnej. Jeśli jednak weźmiemy poranny prysznic na krótki czas lub zastąpimy go kąpielą w rzece, wystarczy nam 2-3 litry wody na osobę dziennie, którą spokojnie możemy zabrać ze sobą na krótsze pobyty i tym samym zyskaj możliwość spędzenia pełnych przygód noclegów w dziewiczej przyrodzie. Tylko od Ciebie zależy, na ile zechcesz zrezygnować z komfortu cywilizacji i na jaką przygodę wyruszysz. :-)
+- Czy mogę urządzić imprezę na terenie posesji - grill z przyjaciółmi?
Nie, jest to również zapisane w naszej tak zwanej dziesięcinie etycznej – Kodeksie nieostrożności . Rozumiemy, że chcesz spędzić porządny czas i cieszyć się naturą z przyjaciółmi, ale zrozum, że cała usługa bez Kempa jest zbudowana na fundamencie absolutnego szacunku dla spokoju i natury. Wszyscy doskonale wiemy, że nawet spokojna rozmowa kilku przyjaciół może bardzo łatwo przerodzić się w burzliwą i głośną dyskusję (tym bardziej przy pomocy alkoholu), słyszalną daleko i szeroko, bez świadomości zainteresowanych osób. Spokój to podstawowy gen - DNA - bez Kempa. Zależy nam na utrzymaniu jakości obsługi dla wszystkich. Na działce mogą znajdować się również inne osoby bezrolne, które nawet w ciągu dnia chcą poczytać książkę, spać lub w inny sposób odpocząć na łonie natury. A twoja aktywność (nawet jeśli starasz się być taktowny) może im przeszkadzać. Są też sąsiedzi i nawet dla nich wizyta u świętujących wczasowiczów może być denerwująca. Nie spodobałoby ci się też, gdyby twój sąsiad codziennie świętował. Dziękuję za zrozumienie i cieszenie się spokojem i naturą.

Zwolnienie może zostać przyznane w określonych okolicznościach:
1. Z wyprzedzeniem poinformujesz właściciela o zamiarze świętowania, zobacz funkcję Chcę zapytać
2. Właściciel musi się na to zgodzić (ale musi poinformować i mieć zgodę sąsiadów)
3. Grunt wynajmujesz tylko dla siebie (zaznacz w rezerwacji i zapłać) lub indywidualna cena ustalana przez właściciela za pośrednictwem systemu
4. Mimo tej zgody nadal obowiązują jednak inne przepisy Kodeksu Stolarskiego (ochrona przyrody itp.) oraz oczywiście ustawy i rozporządzenia miejscowe.

Spokojne pieczenie Burty na ogniu jest oczywiście w porządku :-)
+- Czy mogę negocjować bezpośrednio z właścicielem i w ten sposób uniknąć opłaty za korzystanie z usługi Bezkemp?
Obejście nie popłaca
W projekt BezKemp wkładamy ogromną ilość czasu, wysiłku i energii i tworzymy dla Ciebie wyjątkową usługę, dzięki której możesz oglądać piękne miejsca, cieszyć się naturą w ciszy, spokoju i bez tłumów. Każdy, kto próbuje ominąć nasz system, w rzeczywistości mówi nam, że nie docenia naszej pracy. Bardzo osobiście podchodzimy do prób obejścia.

Co daje Ci nasza usługa, między innymi:

 • piękna kraina do biwakowania na łonie natury w jednym miejscu, którą można znaleźć ciężko i długo w Internecie i wszelkiego rodzaju grupach na Facebooku
 • zabezpieczenie miejsca do spania - miejsce do rezerwacji masz tylko dla siebie. Nie może się zdarzyć, że przyjedziesz po długiej podróży i będzie pełny, Twoje miejsce czeka na Ciebie. Koniec z desperackim poszukiwaniem miejsca do spania w środku nocy. Nigdy więcej nerwowych nocy, kiedy ktoś przyjdzie cię zwolnić
 • cisza i spokój - aktywnie uniemożliwiamy korzystanie z naszych usług gościom, którzy uciekają ze zwykłych obozów, gościom, którzy robią hałas i bałagan
 • bez tłumów i bez ochrony - na każdą działkę wpuszczamy bardzo ograniczoną liczbę osób, choć byłoby ich znacznie więcej.
 • zabezpieczenie płatności - nie musisz kłócić się z właścicielem o cenę, wszystko wiesz od razu i jasno
 • tworzymy dużą społeczność ludzi bez obozów, wszyscy płyniemy na tej samej łodzi.

W przypadku obejścia naszego serwisu, jesteśmy zmuszeni zablokować konto gościa (lub właściciela), uniemożliwiając tym samym dalsze korzystanie z usług Bezkempa w przyszłości.
+- Psy - zasady postępowania
Chcesz zabrać ze sobą psa lub zwierzaka? Świetnie! Będzie wdzięczny, że nie zabierzesz go do zatłoczonego i hałaśliwego obozu. (Prosimy o sprawdzenie na początku, czy właściciel na terenie posesji pozwala na zabranie ze sobą psa lub zwierzęcia domowego. Jeśli tak, nie zapomnij zaznaczyć, że zabierasz psa ze sobą podczas rezerwacji). Jak zawsze należy przestrzegać normalnych zasad postępowania z psem, a zwłaszcza brać pod uwagę inne karpiowce, zwłaszcza jeśli ma się większą rasę. Prosimy o przestrzeganie w szczególności tych zasad:

 • jeśli właściciel i teren pozwalają psu na wolne, zawsze miej go na oku. Musisz zawsze wiedzieć o psie, a pies musi słuchać na wezwanie. Uważaj, że ziemia jest często na farmie, na której są inne zwierzęta.
 • wiemy, że to dla ciebie oczywistość, ale zawsze posprzątaj odchody psa. Nie daj się niepokoić sprzętowi lądowemu lub przyczepom kempingowym innych wczasowiczów.
 • uważaj na innych BezKempařów. Nie wiedzą, że twój pies jest najlepszy na świecie :) nie wiedzą nic o twoim psie i to może ich stresować, zwłaszcza bieganie dużym psem wokół ich dzieci. Najlepiej przyjść samemu i przedstawić mu psa, a jeśli nie ma z tym problemu i poznać psa, to po prostu go wypuścić.
 • jeśli Twój pies nie lubi innego towarzystwa lub innych psów, dużo szczeka lub jest to tzw. rasa bojowa, prosimy o zarezerwowanie całej działki dla siebie. Twój pies nie może ograniczać innych stolarzy. Trzeba liczyć się z innymi gośćmi i niestety boją się tych psów, mimo że są doskonale wyszkoleni i są uprzejmi.
+- Gdzie mogę nalać tzw. szarą wodę i toalety chemiczne?
Jeśli prowadzisz przyczepę kempingową lub samochód kempingowy, prawdopodobnie rozwiązujesz problem, gdzie wylewać ścieki lub toalety chemiczne. O ile na działce nie zaznaczono wyraźnie, że można nalewać tzw. szarą wodę (woda po prysznicu, myciu naczyń itp.) lub toalety chemiczne, to nalewanie obu jest surowo zabronione i konieczne jest skorzystanie z innych możliwości unieszkodliwiania odpadów poza działką np. szarą wodę można wlać do kanału, toaletę chemiczną np. do toalety na stacji benzynowej.

Uwaga, wylewanie wody z kanalizacji lub innych odpływów kanalizacyjnych (np. na kompost) jest możliwe tylko przy użyciu przyjaznych dla środowiska detergentów (szampony, sprężyny itp.), dlatego zalecamy stosowanie tylko tych środków w przyczepach kempingowych i kamperach. Osobiście korzystamy ze środków zakupionych np. w sklepie www.biooo.cz (po wybraniu tych najbardziej przyjaznych środowisku). Podobnie w przypadku toalet chemicznych zalecamy stosowanie wyłącznie tzw. zielonej chemii, która jest bardziej przyjazna dla środowiska i w przeciwieństwie do niebieskiej chemii takie toalety można wlewać do zwykłych szamb i w razie potrzeby można wykopać dziurę w odległe miejsce, a następnie zakopać zawartość bez narażania środowiska.
+- Jak spędzić noc na miejscu?
Aby obliczyć godziwą cenę za użytkowanie gruntu, należy wybrać odpowiedni rodzaj noclegu. Sposobów na spędzenie nocy i pozostania na działce jest wiele, dlatego nie zawsze jest jasne, który wariant z oferowanych 3 (namiot, przyczepa kempingowa, kamper) wybrać. Tutaj opisujemy, w jakich sytuacjach wybrać poszczególne opcje:

Namiot
 • Wybierz tę formę dla każdej załogi składającej się z pojazdu lub motocykla i namiotu.
 • Zakładamy namiot normalnej wielkości dla około 4 osób. W przypadku większych namiotów prosimy o rezerwację większej ilości miejsc. Np. dla 8 osób 2 namioty itp.
 • Należy pamiętać, że na niektórych działkach zaparkowanie pojazdu tuż obok namiotu może nie być możliwe. Proszę zwrócić uwagę na opis i regulamin terenu.
 • Jeśli planujesz spać w zwykłym samochodzie (sedan, kombi, SUV itp.), a nie rozpakowywać namiotu (lub spać pod baldachimem, w hamaku itp.), ta forma jest również uważana za „namiot”. Podobnie, jeśli przyjeżdżasz na posesję bez pojazdu i śpisz w namiocie lub pod baldachimem, znowu jest to wariant „namiotowy”.
 • Wyjątkiem są jednak większe auta osobowe takie jak Transporter, Tranzit itp., tutaj należy wybrać formę noclegu „kamperem”. Jeżeli przyjeżdżasz na miejsce Transporterem i w związku z tym wybierasz rodzaj noclegu „kamper”, ale pojazd nie jest modyfikowany lub przeznaczony na noclegi, możesz rozstawić jeden namiot w cenie kampera bez konieczności dokładania go do rezerwacji.
Przyczepa kempingowa / przyczepa kempingowa
 • Wskaż w rezerwacji tyle przyczep kempingowych, ile przyjedzie w Twojej grupie (nie licz lawet).
 • Należy pamiętać, że na niektórych działkach konieczne będzie pozostawienie pojazdu ciągnącego w innym miejscu niż miejsce zaparkowania przyczepy. Będzie to jednak określone w opisie gruntu lub w regulaminie.
 • Jeśli przyczepa campingowa to kamper, pojazd ten (w przeciwieństwie do zwykłych samochodów osobowych) należy dodać do rezerwacji osobno. Podobnie, jeśli chcesz rozbić namiot obok przyczepy kempingowej, musisz również dodać go do rezerwacji.
Obozowicz
 • Proszę podać tyle kamperów (lub Transporter, Tranzyt), ile powinieneś przybyć w swojej grupie.
 • W przypadku wybrania opcji „kamper” dla auta Transporter bez projektowania lub modyfikacji tego auta na nocleg, istnieje możliwość rozstawienia jednego zwykłego namiotu dla tego auta (na około 4 osoby) bez konieczności dokładania do rezerwacji .
Autostan
 • W przypadku spania w przyczepie kempingowej na zwykłym samochodzie wybierz wariant namiotowy. Wyjątkiem są jednak większe auta osobowe takie jak Transporter, Tranzit itp., tutaj należy wybrać formę noclegu „kamperem”.
 • Należy pamiętać, że na niektórych działkach może nie być możliwe zaparkowanie pojazdu tuż obok namiotu, dlatego tutaj wariant przyczepy kempingowej może być traktowany jako inna forma noclegu. Proszę zwrócić uwagę na opis i zasady terenu, lub negocjuj indywidualnie z właścicielem za pomocą funkcji „Chcę zapytać”.
Motocykl
 • Jeśli śpisz w namiocie, przestrzegaj zasad obowiązujących w namiotach
 • Jeśli śpisz pod baldachimem, wybierz namiot i odpowiednią ilość osób do rezerwacji. Policz maksymalnie 4 osoby na namiot. Więc jeśli jest 6 osób, wybierz 2 namioty
Hamak / spanie pod baldachimem
 • Wybierz formę noclegu namiotu na każde 4 osoby. Więc jeśli jest 10 osób, wybierz 3 namioty i 10 osób lub negocjuj indywidualnie z właścicielem za pomocą funkcji „Chcę zapytać”.
Spanie w domku, tipi lub innym schronie znajdującym się na działce
 • Grunty, które oferują tak specjalną formę noclegu, zawsze mają osobny opis jak wybrać formę noclegu, dlatego dokładnie przeczytaj opis gruntu i zasady, gdzie wszystko będzie wyjaśnione.
+- Co oznacza zakaz obchodzenia?
Wierzymy, że większość ludzi jest przyzwoicie i możemy ich z dumą nazywać stolarzami, ale niestety spotykamy też ludzi, którzy za wszelką cenę starają się ominąć nasz system, tylko po to, by zaoszczędzić trochę korony. Ci ludzie szkodzą całej koncepcji naszego serwisu, a także innym przyzwoitym przemytnikom. Trzeba sobie zdać sprawę, że choć nasza opłata za usługę jest bardzo niska, aw niektórych przypadkach wręcz symboliczna, to tylko dzięki tej opłacie możemy obsługiwać i ulepszać tę usługę, która już przyniosła niesamowite wrażenia tysiącom z Państwa. Jeśli więc jest ktoś, kto odmawia zapłaty, to jest to to samo, co kradzież w sklepie. Dlatego surowo karzemy tę działalność. Zabrania się zatem:

 • umowa bezpośrednio z właścicielem, w tym opłata za pobyt gotówką
 • przedłużenie pobytu poza nasz system
 • zapraszanie znajomych, którzy nie mają rezerwacji

Takie zachowanie uniemożliwia obsługę, a jednocześnie szkodzi innym stolarzom, gdyż cała obsługa opiera się na absolutnym spokoju i ograniczonej liczbie załóg na działce. Osoby bez rezerwacji nie mają tam nic do roboty. Dlatego jeśli znajdziemy obejście usługi (mamy na to procedury), będziemy zmuszeni uniemożliwić osobom dalsze korzystanie z tej usługi (tożsamość możemy rozpoznać po kilku danych, w tym numerach telefonów, adresach e-mail, karcie lub numery kont, adresy IP itp.) konto). Jeśli właściciel również zaangażuje się w tę działalność, jego oferta na Bezkempu.cz również zostanie zawieszona lub anulowana.

Dziękuję za zrozumienie. Celem tego tekstu nie jest przestraszenie, po prostu staramy się wskazać, co jest absolutnie niezbędne, aby ta usługa w ogóle działała.
+-
+- Czym jest (nie)wyłączna ziemia?
Główną ideą Bezkempa jest możliwość ucieczki od zgiełku gdzieś w ciszy. Dlatego większość działek ma ścisły limit maksymalnej liczby gości, którzy mogą przebywać na działce w celu utrzymania tego spokoju. Na wielu działkach będziesz nawet sam. A jeśli nie, to podróżowanie po tych ziemiach nie jest anonimowe i jeśli ktoś złamie zasady Bezkempa, to zostaje wykluczony z usługi. Gwarantujemy więc, że twoi sąsiedzi będą w zdecydowanej większości przypadków niekonfliktowymi, przyjaznymi ludźmi, którzy również wyruszą w poszukiwaniu spokoju i natury.

Mimo to jest wiele pięknych miejsc, które nie spełniają warunku ograniczonej liczby załóg, a goście są anonimowi (w związku z tym nie możemy zagwarantować jakości gruntów Bezkempa), ale zdecydowaliśmy się włączyć je do oferty Bezkempa ze względu na ich wyjątkowość. Każda taka kraina jest wyraźnie oznaczona i jeśli takie ziemie Cię nie przyciągają, po prostu je zignoruj. Dla innych podróżników może być miłym dodatkiem do ciekawych miejsc. W tych miejscach działa również możliwość wyceny gruntów, dlatego uważnie przeczytaj wycenę innych osób bez ziemi, aby wiedzieć, czego się spodziewać po takiej ziemi i czy ta ziemia jest dla Ciebie odpowiednia. W przypadku wielu negatywnych ocen również takie działki wyłączymy z oferty.

ekskluzywna kraina
Ta ziemia oferuje całą swoją pojemność tylko w Bezkemp, nie może się zdarzyć, że na ziemi jest więcej gości niż podana pojemność ziemi. Wszyscy goście muszą wyrazić zgodę na warunki i kodeks postępowania stolarza. W przypadku tych działek uważnie monitorujemy jakość czy prezentowana oferta działki odpowiada rzeczywistości, przestrzeganie zasad, spokój i porządek. W przypadku wielokrotnych naruszeń regulaminu wykluczymy problematycznych gości lub właścicieli z systemu Bezkemp.

niewyłączna ziemia
Działki te oferują część swojej pojemności poza systemem BezKemp, dzięki czemu inni goście nie musieli zgadzać się na surowe zasady i kodeksy postępowania. Jeśli widzisz pojemność gruntu na działce, właściciel nadal jest zobowiązany do przestrzegania tej pojemności. W ten sposób możesz mieć pewność, że na miejscu nie będzie więcej samochodów lub załóg niż zaprezentowane. Zazwyczaj jest to parking przy pensjonacie, gdzie właściciel zarezerwował miejsce parkingowe na kilka samochodów. Tutaj również możesz być pewien ograniczonej liczby gości i samochodów na terenie posesji.

ziemia niewyłączna - stellplatz
Innym rodzajem gruntu jest zwykle stelplazy, gdzie właściciel oferuje część pojemności poprzez system BezKemp. Nie podajemy tutaj pojemności gruntu, zazwyczaj jest to większa ilość, typowo „co tam zmieści się”. Te działki oferujemy w BezKemp, choć częściowo jest to sprzeczne z filozofią BezKemp, czyli spokój, samotność, prywatność i ucieczka na łono natury. Jednak jako BezKemp pragniemy zapewnić wszystkim przyczepom "kompletną obsługę" w jednym miejscu - tak, abyś w łatwy sposób mógł zarezerwować miejsce na parkingach, gdzie możesz serwisować swój samochód lub spotkać więcej znajomych na raz, co bywa czasem na gruntach BezKemp również pojemność nie jest możliwa.
+- Co zrobić, gdy współkanclerze są hałaśliwi lub łamią zasady?
Jak zapewne wiecie, staramy się, aby usługa BezKemp była zrównoważona w dłuższej perspektywie, nie tworzyła przestrzeni do konfliktów z gminami, a współistnienie ludzi bezrolnych między sobą iz sąsiadami wokół terenu przebiegało płynnie. Można to osiągnąć jedynie poprzez przestrzeganie zasad, zgodnie z którymi każdy wynajmujący musi wyrazić zgodę na dzierżawę gruntu, zwłaszcza tych określonych w kodeksie wynajmującym . Choć złamanie tych zasad może również doprowadzić do usunięcia ze służby, niestety wciąż zdarzają się osoby, które interpretują zasady na swój sposób lub bezpośrednio je kaszlą. Tacy ludzie nie należą do kampusu i przepraszamy, jeśli ich spotkasz. Co zrobić, jeśli na nie natkniesz się?

Komunikacja
Odpowiednia komunikacja to podstawa prawidłowych relacji międzyludzkich. To, co jedni mogą uznać za zachowanie zupełnie w porządku, inni widzą to inaczej – każdy ma granicę gdzie indziej i trudno to obiektywnie określić, ale wrażenie spokoju może zepsuć jedna hałaśliwa rozmowa w toku akcji. Dlatego najpierw postaraj się pobawić z innymi stolarzami, czy dałoby się zredukować hałas (lub inne łamanie zasad) i tym samym przestrzegać zasad, z którymi musieli się zgodzić na wydzierżawienie gruntu. Rozumiemy, że konfrontacja z nieznajomymi może nie zawsze być przyjemna, ale jeśli reakcja na przyzwoitość nie jest odpowiednio uprzejma, jest to znak, że ci ludzie nie mają nic do roboty i że twoja skarga jest uzasadniona. Przyzwoitość to podstawowa cecha stolarza.

Właściciel
Jeśli nie ma mowy o problematycznych osobach na terenie nieruchomości (jest to szczególnie ważne, jeśli organizują imprezę z większą ilością alkoholu), możesz spróbować skontaktować się z właścicielem gruntu, aby sprawdzić, czy może pomóc. On jako właściciel gruntu ma prawo wydalić gości łamiących zasady, nawet pod groźbą wezwania policji.

Bezkempu
Jeśli pobyt na lądzie z przeszkadzającymi będzie nie do zniesienia i problemu nie da się rozwiązać, zwrócimy Ci pieniądze. Następnie postaramy się zapewnić, aby osoby te nie mogły już korzystać z kampusu. W tym celu warto odnotować wszelkie dane, które pozwolą nam zidentyfikować tę załogę. Możesz zajrzeć na stronę informacyjną o Twojej podróży, która poinformuje Cię, kto jest z Tobą na terenie nieruchomości i spróbuj się dowiedzieć, kto to jest.

Ty
Stworzyliśmy kampus, aby umożliwić ludziom podróżowanie w spokoju, ciszy, poza hałaśliwymi zatłoczonymi kempingami. Dlatego chcemy mieć pewność, że właśnie to goście znajdą na terenie obiektu. Z drugiej strony nie chcemy, aby ten wysiłek stał się polowaniem na czarownice i stworzył atmosferę strachu, jeśli ktokolwiek może przeszkadzać w twoich działaniach. Staraj się więc do wszystkiego podchodzić „mądrze” i nie szukać łamania zasad dla każdej czynności, a jeśli czujesz, że któraś z Twoich czynności może być denerwująca, zapytaj sąsiadów, czy im się to nie podoba.
+- Nie chcesz anulować rezerwacji, tylko zmienić termin?
Zmiana terminu rezerwacji jest możliwa tylko za zgodą właściciela gruntu. Więc zawsze najpierw kontaktuje się z właścicielem i jeśli wyrazi zgodę, kontaktuje się z nami , a my dostosowujemy datę w systemie. Nie denerwuj się, jeśli właściciel nie zgadza się na przeprowadzkę, na przykład, gdy w ostatniej chwili poprosisz o zmianę (to drastycznie zmniejsza możliwość znalezienia dla ciebie zastępcy i traci potencjalny zysk).